Jdi na obsah Jdi na menu
 


7.2.2006, ČTK: V Liberci se střetly spěšný vlak s bagrem, jeho řidič zemřel.

7. 2. 2006

Zdroj: ČTK / dli Datum: 07-feb-2006 14:29

V Liberci se střetly spěšný vlak s bagrem, jeho řidič zemřel.

LIBEREC 7. února (ČTK) - V Liberci-Pilínkově se dnes dopoledne střetly spěšný vlak a bagr s radlicí. Třiatřicetiletý řidič bagru zranění podlehl, sdělila ČTK mluvčí liberecké policie. Podle Zdeňka Neusara z Drážní inspekce dosáhla škoda na vlaku milion korun, dva miliony činí škoda na bagru a 155.000 korun na přejezdu. Provoz na frekventované trati z Turnova do Liberce se dosud nepodařilo obnovit. Nehoda se stala na nechráněném přejezdu bez závor se signalizačními světly. "Semafor byl v činnosti, zavinění tedy s největší pravděpodobností nebude na straně železnice," dodal inspektor. Podle policie řidič na přejezd vjel, přestože svítila varovná světla. Tam jej zachytil spěšný vlak z Pardubic, ve kterém cestovalo 80 lidí. Nikdo z nich zraněn nebyl, lehké zranění utrpěl strojvedoucí. "I když použil rychlobrzdy, nebylo v jeho silách střetu zabránit," uvedl Aleš Ondrůj z tiskového oddělení Českých drah.Podle nepřetržitému sněžení odmítli. České dráhy proto zřídily "vlakový most", kdy z obou stran k neprůjezdnému místu nehody přijíždějí vlaky a cestující mezi nimi přestupují.

Podle Kristýny Fejfarové z liberecké rychlé záchranné služby utrpěl řidič při nehodě četná zranění, kterým krátce pro převozu do nemocnice podlehl.
Cestující měla vozit mezi Pilínkovem a Libercem náhradní autobusová přeprava, dopravci to ale kvůli nepřetržitému sněžení odmítli. České dráhy proto zřídily "vlakový most", kdy z obou stran k neprůjezdnému místu nehody přijíždějí vlaky a cestující mezi nimi přestupují.
Aleš Ondrůj z tiskového oddělení Českých drah: "I když použil rychlobrzdy, nebylo v jeho silách střetu zabránit."

Pozn.: Další podrobnosti i foto z nehody naleznete zde.