Jdi na obsah Jdi na menu
 


Stromy zasahující do komunikací - problém majitele

19. 4. 2008

Na lednovém zasedání Osadního výboru Pilínkov se na OV Pilínkov obrátili obyvatelé s žádostí o úpravu veřejné zeleně. Konkrétně nás prosí o prořezání stromů a náletových keřů, které zasahují do komunikací. Seznámili jsme se s jejich požadavky a považujeme zásah jako potřebný. Pokud TSML budou sdílet naše stanovisko,prosíme o odstranění větví zasahujících do komunikací.

Konkrétně se jedná o tyto lokality:

  1. Puškinova ulice v úseku od křižovatky s Heyrovského ulicí po pravé straně směr Horní Hanychov na louce za 1. objektem. V úseku protéká Plátenický potok. Do komunikace zasahují větve cca 5 jabloní.
  2. Pilínkovská ulice od křižovatky s ul. Rampasova k železničnímu přejezdu, křoví před přejezdem ve směru do průmyslové zóny Jih.

Z odpovědi TSML

Dobrý den,

pokud se jedná o dřeviny v příloze, zasahující do průjezního profilu komunikace, tak zajistíme následující:
Puškinova - jabloně: nacházejí se těsně za hranicí pozemku komunikace na soukromém pozemku ppč. 376 Doubí. Vyzveme písemně majitele pozemku k odstranění větví zasahujících do PP komunikace. Pokud v určené lhůtě řez větví nezajistí, předáme Odboru dopravy MML - ten může s vlastníkem zahájit správní řízení a v krajním případě nechat větve z moci úřední odstranit na jeho náklady. Zní to možná jako pohádka o okohoutkovi a slepičce, ale do soukromého majetku zasáhnout bez celé úřední procedury nemůžeme.

Pilínkovská - jíva před přejezdem: roste na pozemku komunikace, ve vlastnictví SML. Vzhledem k mizernému zdravotnímu stavu stromu požádáme o povolení jeho pokácení na OŽP MML a po povolení odstraníme. Pokud nebude povolen, upravíme řezem tak, aby nezasahoval přímo do PP komunikace.

Nejdéle do olistění.

S pozdravem
Friedrich, Správa veřejné zeleně TSML a.s.

ulice Heyrovského - jabloně

Obrazek

 

ulice Pilínkovská - jíva

Obrazek