Jdi na obsah Jdi na menu
 


Řešení jménem OBYTNÁ ZÓNA v Maškově ul.

19. 4. 2008

Zdá se vám, že je v Pilínkově pro chodce bezpečno? Nemáte obavy, když si vaše děti hrají venku nebo jezdí na kole? Nevadí vám, že nemáte kam uskočit před rychle jedoucím automobilem?
Po rekonstrukci železničního přejezdu se zvýšil provoz na ulicích Pilínkovská a Maškova. Cestu si tudy zkracují řidiči, kteří pospíchají do průmyslové zóny a zpět. Povolená rychlost v obci (50 km/hod) je na úzkých ulicích bez chodníků, jako je Maškova a Pilínkovská, nepřiměřená. Při průjezdu automobilů nemají chodci nebo děti na kole kam uhnout. 

Existuje řešení?
Existuje. Jmenuje se
OBYTNÁ ZÓNA

• Obytná zóna je oblast společná pro auta, cyklisty i chodce.
• V obytné zóně mohou jet řidiči maximální rychlostí 20 km/hod, musí být ohleduplní k chodcům a nesmí je ohrozit. V případě nutnosti musí vozidlo zastavit.
• Chodci se mohou pohybovat po celé šíři vozovky. Mají přednost před auty, nesmějí však vozidlům znemožnit průjezd.
• Děti si mohou hrát na silnici, ale musí umožnit vozidlům jízdu. Děti mladší 10 let nemusí jezdit na jízdním kole pod dohledem starší osoby
.

Náves u kapličky a staré hasičské zbrojnice je přirozenou klidovou zónou Pilínkova. Na procházku sem chodí lidé z jiných částí Pilínkova, matky s kočárky, děti ze školky, děti tu jezdí na kole. A dětí v Pilínkově přibývá. Chodí se tudy na autobus, do zaměstnání a do školy. Všichni by se cítili bezpečněji, kdyby byl tudy dovolen průjezd jenom místním řidičům, kteří přirozeně jezdí ohleduplněji než ti, kteří si tudy zkracují cestu.
A v případě, že by modré značky obytné zóny nebo značky průjezd zakázán nepomohly, lze rychlost projíždějících řidičů omezit příčnými prahy.
Zdá se vám, že by vám zavedení obytné zóny něco přineslo? Přijďte se svými připomínkami na schůzi osadního výboru, která se koná

ve čtvrtek 24. dubna v 19:15 v myslivně.

A pokud budete souhlasit, můžete zde petici za zavedení obytné zóny podepsat.

Připojte se k těm, kteří by chtěli zvýšit bezpečnost na ulicích v Pilínkově!

Plánek navrhované obytné zóny (vyznačena zelenomodře): 

 

Obrazek

 

Originální informační leták naleznete zde (DOC; 0,30 MB)