Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mladá fronta DNES (3.3.2008) - Liberec získá lesy ve Vesci a na Ještědu

7. 4. 2008

Zdroj: Mladá fronta DNES
Datum: 3.3.2008


Název: Liberec získá lesy ve Vesci a na Ještědu

Liberec - Liberecké lesy ve sportovních areálech na Ještědu a ve Vesci získá město od Lesů České republiky. Na oplátku společnosti nabídne jiné pozemky k výměně. Odsouhlasili to nyní liberečtí zastupitelé. O plochy, které jsou součástí sportovních areálů, město usiluje už tři roky.

"Získáme tak do vlastnictví například Televizní cestu na Ještědu, za kterou ročně platíme pronájem sto tisíc korun. Je to pro nás velký úspěch a věřím, že do konce tohoto roku celou výměnu dokončíme," řekl primátor Jiří Kittner.

Liberec získá i další pozemky, které od Lesů pronajímá za více než 730 tisíc korun ročně. Transakci musí na straně státního podniku schválit ministerstvo zemědělství či vláda. "Nejprve musí proběhnout veškerá administrativa. Tedy schválení směny ministerstvem zemědělství. V průběhu doby vzniknou smlouvy, které podepíší zástupci obou organizací," vysvětluje mluvčí Lesů Radek Drahný.

Město chce smlouvu podepsat co nejdřív. "Rádi bychom, aby to proběhlo ještě letos při ukončení staveb ve sportovních areálech," prozradil vedoucí odboru rozvojových projektů libereckého magistrátu Ladislav Fuchs.

Město směnou získá téměř 115 hektarů pozemků včetně malého lesíka u teplárny, který se podobá skládce a dalších pozemků na Dlouhých Mostech. Lesy naopak přijdou ke 140 hektarům v různých částech města, jakými jsou Kunratice, Machnín či Pilínkov, a navrch 1,5 milionu korun. Tato částka je doplatek, který město zaplatí za rozdíl hodnot směňovaných pozemků.

(ilustrační foto)

Obrazek